Закупівельні ціни на ячмінь стрімко зростають й вже сягнули в порту рекордних 215-218 $/т або 7000-7200 грн/т. Після падіння цін на пшеницю ціна на ячмінь стала на 10 $/т вищою від ціни на пшеницю з протеїном 12,5%.

Станом на серпень Україна вже намолотила 7,1 млн т ячменю, що дозволяє сподіватися на отримання прогнозованих 7,5 млн т урожаю та експортувати 4 млн т, з яких вже 1 млн т відправлено на зовнішні ринки.



Водночас навіть збільшення кількості пропозицій на разі не може задовольнити високий попит з боку експортерів, в яких внаслідок дефолтів або затримок поставок постачальниками зриваються терміни відвантажень по контрактам.

До прикладу, для Росії прогноз USDA  виробництва ячменю залишається на рівні 17 млн т, з яких не менше 5 млн т може бути експортовано, однак це майже на 1 млн тон менше, аніж в попередньому сезоні. Щоправда аналітики зазначають, що нарощування експорту російського ячменю найближчим часом зменшить напругу на світовому ринку, завдяки чому ціни на ячмінь також можуть знизитися слідом за цінами на пшеницю та кукурудзу.

За матеріалами GrainTrade

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram