Від введення в дію закону про колективну власність землі найбільше виграють фермери та інші сільгоспвиробники, які орендують земельні ділянки сільськогосподарського призначення, адже зможуть законним шляхом мінімізувати ризики фрагментації землекористування. Таку думку висловив голова ради асоціації «Земельний союз України» Андрій Мартин.

— Важливо, що захищено інтереси власників ділянок, які хотіли б використовувати свою землю самостійно: в усіх випадках їм надаватимуть ділянку, розташування якої не перешкоджатиме нормальному використанню інших земель, — зауважив він при цьому.

Водночас експерт зазначає, що вступ в дію закону, що спрощує правила користування землями сільськогосподарського призначення, допоможе ефективніше запобігати рейдерству, адже власники серединних ділянок не зможуть шантажувати орендаря основного масиву землі.



А от найбільші труднощі можуть виникнути із визначенням єдиних масивів, а також реєстрацією їх у Державному земельному кадастрі.

— Після розпаювання більшість власників пайових ділянок так і не стали обробляти їх самостійно і  здають в оренду сільськогосподарським підприємствам. Стандартною є ситуація, коли поле поділене на 20 ділянок, підприємець домовився про оренду лише із 17 власниками, а три ділянки, що розташовані всередині масиву, можуть перешкоджати нормальному використанню землі, приміром, застосуванню сучасної широкозахватної сільськогосподарської техніки, — вказує на важливість прийнятого закону Андрій Мартин.

За його словами всі проблеми сільськогосподарського землекористування, звичайно, вирішити не вдасться, проте прийняттям закону створено передумови для того, щоб земельні ризики ведення агробізнесу мінімізувати.

Цікаво, що підприємці тепер зможуть офіційно брати в оренду польові дороги та полезахисні лісосмуги, не обмежуючи при цьому доступу інших орендарів до земельних ділянок.

За матеріалами Expres.ua

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram