Організація системного експорту продуктів харчування для малих та середніх виробників овочів, фруктів, ягід, меду а також кондитерської та борошномельної продукції має свої особливості. При цьому як зазначають експерти ФАО мінімальний перелік знань для виходу на закордонний ринок доволі широкий: крім загальних відомостей про країну, необхідно мати уявлення про її економіку і бізнес-середовище, логістику, споживацькі смаки та самозабезпечення ринку, його структуру, канали дистрибуції, конкуренцію, ціни та сезонність.

 

Водночас більшість даних про країну можна знайти у відкритому доступі.

Статистика і прогнози виробництва

FAOSAT — це статистична база даних Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) з найбільшим переліком продуктів і країн в одному місці. У базі є інформація з офіційних джерел кожної країни. Недолік — досить повільне оновлення, тому часто дані є застарілими.



Сторінка проекту OECD-FAO Agricultural Outlook має базу даних зі статистикою виробництва. Перелік продуктів і країн менший, але дані перевірені та уточнені і актуальні, ніж у FAOSAT. До того ж є прогноз на 10 років.

База даних Служби зовнішніх ринків Департаменту сільського господарства США (FAS USDA). Служба самотужки відбирає статистику на місцях. Містить прогнози на поточний маркетинговий рік. 

Офіційні сторінки  державних статистичних організацій і профільних міністерств. Якщо країна зацікавлена в міжнародному співробітництві, то обов’язково буде англомовна сторінка.

Статистика імпорту та експорту

Сторінки Статистичних організацій країн, які роблять оцінки експорту і імпорту на базі митної інформації. Недолік — у видачі інформації з запізненням. Також, в деяких країнах інформація надається надто узагальненою.

Інтернет-сторінки Митних організацій країн. Це буде першоджерело з максимально актуальною інформацією, яка, однак, буде тільки в кодах ТН ЗЕД/HS codes. При цьому зовнішньо-торгівельної статистики там взагалі може не бути у відкритому доступі.

База даних UN Comtrade. Це підрозділ ООН, який збирає зовнішньо-торгівельну інформацію зі статистичних відомств країн всього світу. Інформація — у кодах ТНЗЕД (6 знаків).



TradeMap — база даних зі зручним інтерфейсом. Основна інформація до неї надходить з Comtrade, також вона містить дані з інших джерел і власні оцінки.

Global Trade Atlas (GTA) — найбільш відома база даних серед аналітиків. Є платною, але вважається найточнішою.(www.tradedatamonitor.com

База даних FAS USDA містить баланси попиту і пропозицій по багатьох товарах і багатьох країнах, а відповідно, має також оцінки і прогнози імпорту і експорту.

Готові баланси попиту та пропозиції

Статистичні відомства країн, які складають баланси основних продуктів харчування в рамках моніторингу продовольчої безпеки. Проте, у них зазвичай перелік продуктів обмежений, баланси надто узагальнені і спрощені.

База даних FAS USDA, де можна знайти баланси попиту і пропозицій щодо багатьох товарів і країн. Має прогнозний баланс на поточний маркетинговий рік.

FAOSAT — дуже велика статистична база даних FAO, але її оцінки потребують перевірки. Дуже велике запізнення в появі даних.

Цінові котирування

Проект IndexMundi — агрегатор цінової інформації з різних джерел по всьому світу. З нього можна виходити на першоджерела і шукати більш розширену інформацію.

Товарні біржі (commodity exchanges) можуть надавати у вільному доступі інформацію про ціни (котирування) біржових товарів. Деякі біржі публікують ціни спотового ринку (spot prices, cash prices).

За матеріалами ФАО