Реалізувати своє право на безоплатне одержання у власність із земель державної і комунальної власності земельних ділянок у вигляді паю члени фермерського господарства можуть лише один раз.

Членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність із раніше наданих їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради. Проте часто в Держгеокадастрі відмовляють в розпаюванні фермерської землі на членів саме на підставі того, що земля не була надана особисто їм, а надана засновнику фермерського господарства.



Однак якщо заявник готовий боротися та судитися із Держгеокадастром, то подати потрібно наступні документи:

  1. Клопотання до обласного Держгеокадастру (якщо ділянка за межами населеного пункту). У клопотанні зазначаються: цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.
  2. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб, отже погодження засновника ФГ якому ця ділянка була надана в користування) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

За матеріалами ВАР

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram