Фермер із села Михайлівка, що на Київщині, Анатолій Шумко працює не для отримання надприбутків у найкоротший термін, а ставить за ціль відтворення родючості ґрунту, застосовуючи технологію нульового обробітку або no-till.  Ця складна технологія допомагає зберігати вологу, підвищує рівень гумусу та оберігає врожай від ерозії та несприятливих погодних умов.

Фермер Анатолій Шумко.
Фото: biz.nv.ua

На 1000 га землі з 2006 року він випробовує нові технології, експериментує та реалізовує власні проекти. У тому числі збирає чималі урожаї. Зокрема, валовий збір пшениці 1200 тонн на рік, кукурудзи 2000-2500 тонн, соняшнику 600 тонн, ріпаку 300 тонн, сої 400-500 тонн.

— Для того, хто це бачить перший раз, це може трохи страшнувато. На весну ми посіємо соняшник, а ці рослинні рештки заважати не будуть, розповів фермер про технологію господарювання в інтерв’ю «Новому времени».


Аби набратися знань про невідому ще в Україні технологію ноу-тілл Шумко їздив до США та Канади. Там він і зрозумів всі переваги нульового обробітку землі, основна з яких економія пального та робочої сили. Зараз аграрій зацікавився технологією strip-till і планує впроваджувати її у себе вже наступного сезону. При цьому не в чистому виді, а внісши свої корективи.

— Зараз ми знайомимось, переобладнуємо техніку. Якщо працюють агрегати за strip-till, вони обробляють ґрунт на глибину до 20 см і перемішують його. Ми будемо обробляти смугу на глибину 5 см , але при цьому вносити біодеструктор у смугу і на весну ми отримаємо оброблену смугу, ділиться планами пан Шумко.

Однак на технології альтернативного обробітку зацікавленість аграрія не закінчилась. Фермер планує створити власне джерела відновлюваної енергії. А для реалізації проекту вирішив почати із спалювання відходів.

— Я вивчаю зараз таку можливість, щоб побудувати електростанцію, яка буде працювати на відходах. І цю електроенергію виробляти і продавати державі за зеленим тарифом, мріє Шумко.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram