Українська компанія планує експортувати свої кавуни в Великобританію. Зокрема, ТОВ «Олександр А. Синенко» уже веде переговори з компанією Walmart про експорт херсонських кавунів, розповів в інтерв’ю EastFruit директор підприємства, президент кооперативу «Південний союз» Олександр Синенко. За його словами, українці споживають недостатньо кавунів, щоб цей бізнес був доволі рентабельним, тому виробники шукають нові ринки збуту.

Перш за все в компанії дивляться на ринок Німеччини, яка споживає близько 350 тис. тонн кавунів на рік. Перспективним ринком також є Польща і скандинавські країни. У Великобританії за рік з’їдають близько 130 тис. тонн цієї ягоди.




— В цілому ринок Старої Європи споживає близько півмільйона тонн кавуна в рік. Зрозуміло, що є постачання протягом усього року з Бразилії, Мексики, Сінегал, однак це зовсім не означає, що українські виробники не можуть «відщипнути» свою частку на європейському ринку. Ми — єдина компанія України, яка сертифікована за системою GGN, — зазначив Синенко і додав, що хоча процедура сертифікації належить до недешевих, але в отриманні сертифікату є сенс.

Зараз компанія веде переговори з компанією “Волмарт” (Walmart). І хоча з точки зору логістики, британський ринок удвічі дорожчий, ніж іспанський, але він має свої переваги.

— Великобританія має свій «дрес-код». Тобто, якщо ти відповідаєш всім вимогам зовнішніх ринків, то ти можеш сміливо заходити на ринок Німеччини і Скандинавії і працювати з їх торговими мережами. Для успішної роботи на зовнішньому ринку потрібні сформовані партії продукції однаково високої якості. І тут має бути кооперація виробників, — зазначає підприємець.

При цьому Синенко розповів, що цього року площі під кавунами в Херсонській області зменшилися майже на третину в зв’язку з тим, що попередні три роки виробники зіштовхнулися з неврожаєм баштанних і в цьому році вирішили перейти на більш вигідні зернові та олійні культури.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram