У Верховній Раді зареєстрували низку законопроектів, якими регулюється вирощування та споживання генно-модифікованої продукції в сільському господарстві України. Частина з них уже тривалий час «поневіряється» у стінах парламенту, деякі були прийняті у першому читанні, але так і не затверджені вцілому.



Законопроект № 7186 «Про державний контроль за ГМО-продукцією в сільському господарстві та харчовій промисловості», в якому враховані положення урядового законопроекту № 7210, був зареєстрований в парламенті ще рік тому. Його прийняття, на думку авторів закону, забезпечить запровадження ефективної системи державного контролю на всіх етапах виробництва, обігу та дослідження ГМО-продукції, оцінки ризиків, державної реєстрації ГМО, їх вихід на ринок та маркування з врахуванням світових вимог, а також встановить відповідальність за порушення усіх цих норм.

Законопроект № 8121 «Про протидію рейдерству» уже  узгоджений до другого читання та вносить зміни до чинного законодавства з метою зупинення протиправного поглинення та захвату підприємств в галузі АПК, їх майна, сільгосптехніки та інших активів. Крім того, ним буде вдосконалено регулювання земельних відносин, процес реєстрації ділянок та майнових прав, покращена взаємодія Державного земельного кадастру та Реєстру прав на нерухоме майно.

Законопроект № 8450 «Про інформацію для споживачів про харчові продукти» також узгоджений до другого читання та повинен забезпечити високий рівень захисту здоров’я, прав та інтересів споживачів, порядку надання необхідної інформації про продукти.

Законопроект № 9022 про ідентифікацію та реєстрацію тварин було зареєстровано лише в серпні та уже рекомендовано прийняти в першому читанні, щоб привести вітчизняне законодавство у відповідність до вимог ЄС.



Законопроект № 9162 «Про основи державної агрополітики та політики сільського розвитку» узгоджений до розгляду Верховною Радою в першому читанні та передбачає виконання євроінтеграційних зобов’язань України стосовно приведення вітчизняних законів у відповідність до законодавства ЄС в галузі сільського господарства, що дозволить Україні отримувати фінансову підтримку від ЄС та таких світових організацій, як ЄБРР, Світовий банк, ФАО, USAID та інших.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram