Завдяки рясним снігам у березні цього року ґрунти будуть достатньо збагачені вологою, при цьому початок весняно-польових робіт порівняно з минулим роком дещо зміститься і стартує після 10 квітня. Про це в інтерв’ю «АПК-інформ» розповіла начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко.

— Ось чого, а вологи в цьому році буде більш ніж достатньо. На момент відновлення вегетації ми взагалі не очікуємо жодних площ з низьким рівнем вологи. Місцями навіть якийсь час буде перезволожений верхній шар ґрунту, — зазначила Тетяна Адаменко, коментуючи весняну посушливість впродовж кількох останніх років у південних регіонах країни.

При цьому вона зазначила, що у північних регіонах навіть можливе локальне вимокання посівів у знижених місцях рельєфу, адже сніг почав танути дуже раптово.

Що стосується посівної, то цього року аграріям доведеться вкластись у 2-3 тижні.

— Якщо розглянути дані за 20 років, то сівба ярого ячменю на півдні України відбувалась у період із 25 по 29 березня. Цього року в Херсонській області почали сіяти навіть ще раніше, але з огляду на погодні умови припинили. Що стосується решти території країни, оптимальними строками сівби є період до 10 квітня, а в північних і північно-західних областях — взагалі до 13-17 квітня. Можна сказати, що оптимальні строки ще не втрачені, проте для нашої країни завжди краще сіяти якомога раніше, — зауважила агрометеоролог.

Водночас фермерам не слід надто поспішати з посівною, адже земля має хоч трохи прогрітись, а у перших числах квітня вона буде ще холодною.

Тим не менше вже після 10 квітня у південних регіонах земля мала б прогрітись до 3-5°С на глибині 3-5 см, що є необхідним мінімумом для старту посівної. Що стосується північних регіонів, то тут земля прогріється до оптимальної температури близько 20 квітня.