Дослідники з Державного університету штату Міссіссіпі перевіряли, як різноманітні звуки впливають на екосистеми. Так, зокрема, досліджували ефективність застосування сонечка для боротьби з попелицями на фоні збільшення шумового забруднення.

Професор Державного університету штату Міссіссіпі та фанат гурту AC/DC Брендон Бартон зазначив, що дослідження проводили саме на сонечках, оскільки воно є одним з найважливіших хижаків у світі сільськогосподарських шкідників, зокрема, таких як попелиці.

Так, під час дослідження сонечка розміщували у чашках Петрі разом із 30-ма попелицями і, створюючи шум, спостерігали, як вони реагують.


Так, сонечка піддавалися шумовому забрудненню у вигляді композицій AC/DC, Віллі Нельсона та інших, а також міським звукам, таким як гальма та сигнали автомобілів.  Д-р Бартон зазначив, що всі зазначені шуми спричинили менше поїдання попелиць. Причини такої поведінки сонечок ще досконально не з’ясовані.

Наступне дослідження проводилося на сої. Сонечок знову піддавали гучному шуму. Доктор Бартон зазначив, що дослідження врожаю показало, що шумове забруднення створює ефект доміно на екосистему.

— Через два тижні при  прослуховуванні Back in Black 24/7 попелиці просто вибухнули — їхня кількість неймовірно зросла, — сказав він. — Усі ці попелиці фактично придушили біомасу соєвих рослин, тому AC/DC фактично зменшив вихід сої.

За словами доктора Бартона, на сьогодні шумове забруднення не є безпосередньою загрозою для фермерів.

— Але коли ви додаєте шумове забруднення у поєднанні із температурою потепління, зміною опадів тощо — всі ці речі разом, ймовірно, матимуть вплив на ефективність природних ворогів, шкідливих навантажень, кількості пестицидів, що застосовується і, звичайно ж, врожайність, — розповів Бартон.

Дослідження було опубліковано в журналі Ecology and Evolution, пише HortiBiz.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram