Генномодифіковані рослини з’явилися на ринку в кінці минулого століття і з тих пір встигли знайти величезну популярність. Попри суперечливу репутацію, сьогодні тільки в США частка ГМ-культур становить: понад 90% виробленої кукурудзи, сої та бавовни.

Завдяки генній модифікації і генному редагуванню науковці можуть надати рослині найрізноманітніші ознаки, від стійкості до посухи до підвищеної врожайності. Досі жоден інший підхід не міг конкурувати із можливостями ГМ-культур. Однак, як зазначає ZDNet, альтернатива все-таки існує.

Йдеться про так звану «обчислювальну селекцію». Використовуючи дані датчиків і алгоритми штучного інтелекту, фермери та агрономи зможуть виводити рослини з властивостями, характерними для ГМ-сортів.



Одна з компаній, чий бізнес заснований на обчислювальної селекції Hi Fidelity Genetics, фокусується на таких культурах, як соя і кукурудза, виробництво насіння яких майже цілком контролюється гігантами насіннєвого ринку світу. Нещодавно компанія Hi Fidelity отримала фінансування в розмірі $ 8,5 млн.

У компанії відзначають, що гіганти агробізнесу завищують ціни на гібридне насіння, роблячи їх недоступними для багатьох фермерів. Пропонуючи інструменти для вирощування власного немодифікованого насіння, Hi Fidelity Genetics зробить якісні рослини більш доступними і знизить залежність від ГМ-культур.

Ще один спосіб зробити насіння більш доступними запропонували американські дослідники. Зазвичай гібридне насіння доводиться заново купувати щороку, оскільки в другому поколінні їх корисні ознаки розмиваються. Однак вчені розробили методику, яка дозволяє уникнути цього.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram