Дефіцит азоту в ріпаку можна компенсувати розчином сечовини, обробивши ним листя рослин. Таким чином, рослини можуть отримати навіть кілька десятків кілограмів азоту, частково і швидко задовольнивши потребу в речовині.

NB: Сечовина азотне добриво, що містить 46% азоту (N) в амідній формі. Воно легко розчиняється у воді і легко вбирається листям рослин.

Водночас сечовину значно повільніше вбирає коріння. Вона повинна спочатку пройти в форму амонію, доступну для рослин, а потім в нітратну форму.

Застосування сечовини, здебільшого, зумовлене погодою, тобто, якщо добрива потрібно внести швидко. Але цей варіант не слід використовувати перед дощем, який змиє добриво у ґрунт і розтягне процес на певний час.

NB: При відповідних погодних умовах, коли ріпак перебуває в фазі розетки, застосовується водний розчин сечовини з концентрацією до 12% (12 кг добрива розчиняється на 100 літрів рідини), наприклад при використанні 300 л/га вноситься понад 16 кг речовини.

Рідина для обприскування листя готується безпосередньо перед внесенням. Воду виливають у резервуар приблизно на 60-70% його обсягу, і перемішуючи виливають сечовину. Потім потрібно додати певну кількість сульфату магнію, або мікроелементні добрива.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram