Таке твердження висловила Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру в інтерв’ю Agravery.com.

— Сівба ріпаку — це «діло тонке», потрібно сіяти доволі рано, а якщо буде така тепла осінь, як цього року, то тоді переростання неминуче. Озимий ріпак взагалі одна із найменш морозостійких культур, його стійкість перебуває приблизно на одній позначці з озимим ячменем і становить –10-12°C. І це у разі оптимального розвитку рослин, які пройшли загартування та накопичили достатню кількість поживних речовин для успішної перезимівлі, тоді як у перерослих рослин поріг морозостійкості ще менший, — пояснила Тетяна Адаменко.


Вона нагадала, що у 2003 році була ситуація, коли ріпак на початку грудня весь вимерз, а потім і пшениця, і це сталось у зв’язку з несприятливими погодними умовами, що почалися із осені 2002 року. У такій ситуації певний відсоток загибелі ріпаку спостерігається навіть при температурі -8°C.

— Давати прогноз по перезимівлі озимих культур ще зарано, попереду ще два місяці зими. Він зазвичай робиться після 20 лютого, коли ми підбиваємо підсумки погодних умов більшої частини зими, вираховуємо кількість днів із занадто низькими температурами. Перед цим, 25 січня метеорологічні станції відбирають моноліти на полях і відрощують їх, аби визначити загальний стан озимих, чи є загиблі рослини і таке інше, — розповіла агрометеоролог.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram