На думку науковців Оксфордського університету, нестерпна спека в різних частинах Північної півкулі Землі, в тому числі у Великобританії і Японії, тісно пов’язана із змінами клімату. Зокрема, з глобальним потеплінням спекотні дні стали значно частішими, пише The Guardian.

Як зазначає кліматолог Майлз Аллен, випадки аномальної спеки траплялися і раніше, наприклад, в 1976 році, коли в Англії встановилася найвища температура в історії спостереження, що викликало тривалу посуху. При цьому середня температура атмосфери Землі в ті роки була на дві третини градуса Цельсія нижче, ніж зараз.



Фахівці Всесвітньої метеорологічної організації також вказують на те, що рекордна спека в 2018 році поширена в Північній півкулі саме через зміни клімату Землі. Збільшення кількості днів з дуже високою температурою повітря співставне зі сценарієм про екстремальні погодні явища через постійні викиди парникових газів.

На думку кліматологів, спека в Європі спаде, як мінімум, через два тижні. Однак при цьому залишається високим ризик пожеж в Скандинавії і Балтійському регіоні. Уже в середині липня було зареєстровано 50 лісових пожеж лише в Швеції. Пожежі в Греції також пов’язані з високою липневою температурою і сильними вітрами. Причиною спеки є стійка система антициклонів і областей високого тиску, які стабілізувалися над північчю Європи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram