Минулий рік сколихнула реформа у сфері контролю за якістю насіння: ліквідовано було Держсільгоспінспекцію, відтак, якраз на початку сезону агровиробники часто не змогли отримати бажаного насіння і мусили задовольнятись наявним на ринку.

— Держсільгоспінспекція проводила безкоштовно сертифікацію, бо держава ніяк не могла визначитись з процедурою оплати. З одного боку, це плюс для виробників, але й мінус у важелях випливу: терміни сертифікації затягувались, а посівна чекати не може, — розповіла Юлія Прохода, голова «Українського насіннєвого товариства», передає Agroday.

NB: Перевірене сертифіковане насіння повинне мати відповідний рівень чистоти, схожості, не бути ураженим збудниками хвороб, шкідниками тощо.

Нагадаємо, що у 2017 році Держсільгоспінспекцію ліквідували. Замість неї почав працювати Центр сертифікації та експертизи сільгосппродукції, який надає платні послуги — вартість сертифікації насіння до $100 за партію.

—  Коли ми платимо, то маємо право вимагати дотримання термінів та якості обслуговування, — переконана голова «Українського насіннєвого товариства».

До речі, вже з минулого року працює електронний реєстр сертифікатів: кожен у вільному доступі може перевірити інформацію по кожному мішку — хто сертифікував, коли та інше.