Кукурудзяні жнива йдуть до закінчення. Тепер залишається все більше полів з післяжнивними рештками. Аграрії, які вирощують кукурудзу на силос, мають меншу проблему з залишками після врожаю. У ґрунті залишається лише корінь і шматок стебла, які легко знищити за допомогою агрегату чи дискової борони. Проблема післяжнивних решток є у випадку вирощування кукурудзи на зерно, коли вся рослина залишається на полі. Що з цим робити? Є кілька способів.

Заробляння решток дозволяє зменшити поширення шкідників, таких як стебловий метелик та західний кукурудзяний жук. Залишок післяжнивних решток створює ідеальні умови для успішної перезимівлі шкідників на наступний сезон.



Найкраще рішення глибоке заорювання решток. В такому випадку яйця шкідників не зможуть вижити через відсутність доступу до повітря та низької температури. Цей метод особливо важливий у випадку культивування кукурудзи в монокультурі.

Традиційним способом боротьби з залишками врожаю є оранка, виконана плугом. Це універсальне рішення, оскільки майже кожне агрогосподарство має плуг. Основною перевагою є швидке збагачення ґрунту великою кількістю органічної речовини, що стимулює його до життя. Однак це не бездоганний метод. Така одноразова оранка не гарантуватиме захисту від шкідників. Це також не покращить структури ґрунту.

Сучасні рішення. Нові технології та спрощення культивування ставлять акцент на зниженні витрат та підвищення ефективності. Дискові борони, стерньові культиватори або ротаційні відмінно знищують залишки врожаю, подрібнюючи їх та одночасно перемішуючи з ґрунтом. Цей спосіб покращує структуру ґрунту і призводить до більш швидкого перетворення післяжнивних решток на гумус.


Метод руйнування залишків рослин слід вибирати залежно від типу ґрунту. Економічним рішенням для нормальних ґрунтів є культиватор з вирівнюючими дисками. На важких ґрунтах найкраще спрацюють дискові борони, які також дуже добре подрібнюють і змішують залишки з ґрунтом.

Цікавим рішенням для легких ґрунтів є ротаційні культиватори. Оснащені складчастими ножами, вони подрібнюють ґрунт, руйнуючи рештки рослин і змішуючи їх з ґрунтом.

Найкращий ефект з дуже великими обсягами залишків після збору врожаю отримують за допомогою мульчерів. Це порівняно дороге рішення, особливо при великій кількості залишків на полі після збору врожаю.

Хороша заробка післяжнивних решток значно полегшить оранку та наступний посів. Ретельне виконання цього заходу дозволяє не тільки оздоровити ґрунт, а також підвищує його водопроникність. Останній фактор набуває особливого значення в останні, більш сухі роки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram