Циклон Халіна, що зараз зупинився над Україною, у деяких регіонах частково або повністю призупинив жнива. Водночас, дощі рятують кукурудзу та буряки, які подекуди почали страждати від симптомів посухи.

— Над Україною зависає циклон Халіна (на карті) і, схоже, що надовго.
Саме він буде подорожувати нашими просторами і поливати дощами з грозами найближчі кілька днів. 18 липня у більшості областей пройдуть дощі, які місцями переходитимуть у зливи, супроводжуватимуться грозами, шквалами і подекуди навіть градом. Південна частина опиратиметься його впливу, тому на Півдні суттєві дощі малоймовірні. Температура повітря завтра — впродовж дня +20+26 градусів, на Півдні та Сході +24+29, подекуди до +30 градусів, — повідомила синоптик Наталка Діденко, на своїй сторінці у Facebook.



Циклон з одного боку наповнить сухий ґрунт вологою, а з іншого не тільки призупиняє жнива, а й може спричинити погіршення якість зерна. Адже опади на зрілі зернові або ріпак можуть призвести до полягання посівів та проростання зерна.

Читайте також: Чому колосся починає проростати?

Вода, у свою чергу, виявляється корисною для культур, що якраз вегетують: кукурудза, цукровий буряк або картопля, переважно пізні сорти.

Адже на цих культурах фахівці відзначали вже такі симптоми посухи:

• Листя кукурудзи згорнулося трубку, у місцях, де було мало дощу, кукурудза утворила невелику вегетативну масу.

• Буряки, які постраждали від посухи, втратили нижнє листя та були уражені сонячними опіками. Фахівці відмічали втрату тургору листя, подекуди рослини буквально лежали на полі. А відтак, у цей час корінь погано ріс. Тому дощі для буряку можуть стати порятунком.

Читайте також: Про що можуть свідчити некротичні плями на буряку

• У районах з тривалою посухою картопля через брак вологи давала значно меншу кількість бульб, та ще й дрібні. З одного боку, кількість опадів може вплинути на збільшення кількості раніше виведених бульб, з іншого боку, на ці бульби можуть з’являтися різні види придатків (порушення в подальшому розвитку бульб). Звісно, на цьому етапі можуть виникнути нові бульби, які, на жаль, не матимуть комерційної цінності.

Липневі опади повинні поліпшити стан цих культур в окремих регіонах.

Підготувала Тетяна Тимошенко