Білоруський стартап OneSoil оцифрував поля на європейському та американському континентах: розробникам вдалось не тільки розпізнати кордони, а й культури. На сьогодні розробникам вдалось розпізнати 19 культур на різних етапах росту. Про це розповів Всеволод Генін, співзасновник OneSoil, під час п’ятої конференції AgroTalks Day, що пройшла 19 жовтня в Києві.

NB: Стартап OneSoil офіційно запустили в липні 2017 року. У проект інвестували компанія Haxus, фонд Bulba Ventures, співзасновник EPAM Леонід Лознер і засновник Maps.me Юрій Мельниченко. Загальна сума вкладень $ 500 000.

— Ця інформація дозволяє нам забезпечити легкий вхід фермера в платформу, якому не потрібно вводити свої поля. На сьогодні ми працюємо над тим, щоб технологічно визначати дату посіву і стадії розвитку рослин. Фермер може вибрати свої поля в нашому продукті, — зазначив Всеволод Генін.


Розробники створили додаток OneSoil Scouting, який доступний у безкоштовному доступі для закачування на смартфон. За допомогою цього додатку фермер може через супутник оцінити свої та інші поля по регіону, як відбувається вегетація різних культур тощо.

Всеволод Генін під час конференції AgroTalks Day

— Ми гордимося швидкістю роботи нашого додатку: якщо фермер обирає поле на карті, ми швидко доставляємо йому всі супутникові знімки. Ми також подаємо дані про погоду в регіоні за допомогою американського погодного сервісу, — наголосив Всеволод Генін.

Ця платформа стане дуже корисною саме для внесення диференційованого внесення добрив.

— З 2014 року ми здійснюємо експерименти з внесення азоту на білоруських полях. Свої експерименти ми здійснюємо так: ділимо поле на кілька частин, вносимо на різні частини площі різну дозу азоту, і дивимось, як змінюється урожайність до кінця вегетації, — розповів Всеволод Генін.

За словами представника OneSoil, під час цих досліджень вдалось дійти висновку, що азот це не основний лімітуючий фактор урожайності. Також керуватись в азотному живленні тільки супутниковими даними — не раціонально, адже є ще фактор вологи в ґрунті.

— Властивості ґрунтів дуже різноманітні. Не можна стверджувати, що беручи зразок для аналізу ґрунту на площі 100х100 м, ви отримаєте об’єктивні дані по всій площі. Більшої об’єктивності можна досягти, беручи зразки кожні 25 м. Але це дуже дорого, — зазначив експерт.

Сьогодні розробник також працюють над моделюванням урожайності. Свої дослідження вони ґрунтують на даних за 6 років з полів площею 65 тис. га.

— Наш додаток дозволяє прорахувати орієнтовну норму внесення добрив: фермеру чи агроному потрібно зайти в додаток, вибрати поле, вибрати культуру та планову урожайність, яку фермер хоче отримати. Також треба вказати попередні культури, які були на цьому полі. При цьому треба пам’ятати, що наш метод внесення добрив заснований тільки на значенні виносу поживних речовин з ґрунту, ми не можемо оцінити агрохімічний стан ґрунтів, — пояснив свізасновник OneSoil.


Крім цього, вже 23 жовтня OneSoil запустив інтерактивну карту сільськогосподарських полів: map.onesoil.ai. У списку: 42 європейські країни і США.

У OneSoil Map Україна займає друге місце за площею угідь після США: 35,9 млн гектарів при 2 млн ділянок. На третьому місці розташувалася Франція в країні 25,7 млн ​​гектарів, поділених на 7 млн ​​ділянок.

NB: OneSoil використовує ІІ-алгоритм для аналізу супутникових знімків, щоб детально визначити стан полів, тип вирощуваних культур, а також етап їх зростання. В Україні, за даними компанії, найбільш активно площі засівають кукурудзою (14,8 млн га), пшеницею (5,4 млн га) і травою (4 млн га). За сукупної площі полів лідирує Одеська область (2,4 млн га). Середня площа ділянки 17,9 га, в той час як найбільше поле досягає 2000 га.

Також OneSoil Map дозволяє подивитися, як змінювалися поля за останні три роки: з 2016 по 2018-й. Творці використовували дані Європейського космічного агентства, а також інструментарій від Mapbox, картографічної платформи з відкритим вихідним кодом. На збір інформації пішло понад три роки, а на візуалізацію близько шести місяців. Зараз в базу занесені понад 60 млн угідь, система вміє розпізнавати близько 20 видів сільськогосподарських культур.

За словами співзасновника OneSoil Олександра Яковлєва, їх розробка допоможе відстежити глобальні та локальні сільськогосподарські тренди, а також правильно спланувати фермерське господарство. До 2019 року на карту планують додати дані з Південної Америки та Австралії. До 2020 року в планах OneSoil охопити весь світ.

Зараз у стартапу більше 27 000 клієнтів. Крім безкоштовного доступу до даних аналітики, OneSoil також продає обладнання для установки на полях (погодні датчики, модеми) і розвиває цифрову платформу для моніторингу та управління фермерськими угіддями.

Підготувала Тетяна Тимошенко

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram