Оренда сільськогосподарських земель є однією із основних складових ведення аграрного бізнесу. Зокрема поправки до «Закону України N 191-VIII», який вступив в дію 7 квітня 2015 року, передбачили дерегуляцію сільськогосподарської діяльності аналогічно європейським стандартам. Завдяки цьому, отримати документи для оренди сільськогосподарської землі стало набагато простіше.

 

Тепер для того, щоб оформити договір оренди, потрібно дотримуватися всього трьох умов:

  • наявність об’єкта оренди (його кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);
  • термін дії оренди;
  • умови, на яких було укладено договір оренди (розмір, індексація, способи сплати орендної плати).



До того ж, за згодою сторін, в договорі оренди можуть бути зазначені й інші умови.

NB: Водночас, згідно із чинним законодавством, змінився мінімальний термін оренди земель сільськогосподарського призначення. Так, договір оренди земельної ділянки між сторонами може бути укладений не менше, ніж на 7 років.

Також отримати державну землю в користування можна за допомогою аукціону, на якому стартова ціна повинна становити не менше 7% її нормативної оцінки. Водночас середня ставка оренди державних земель сільськогосподарського призначення під час земельних аукціонів у 2017 році зросла до 14,35%.

Однак завдяки змінам в законодавстві отримати землю для здійснення сільськогосподарської діяльності стало набагато простіше. Зокрема, запроваджено прозорі і єдині правила для всіх суб’єктів економічної діяльності та умови для підвищення рівня їх захисту.

Підготувала Ірина Шевчук