Херсонський фермер Василь Кравчук під час осінньої посівної скористався добривами, начебто виготовленими в Узбекистані, та зазнав збитків.

Як повідомив аграрій, під час проведення цьогорічної осінньої посівної вирішив придбати нове азотно-фосфорне добриво узбецького виробництва. Його основним мотивом було бажання заощадити, адже аналоги інших виробників коштували на 30% дорожче, повідомляє Agravery.



— Сто разів уже пошкодував про те, що взяв узбецьку амофоску. Її гранули забили мені всі сошники через те, що були нестандартного розміру. Довелося сівалки ремонтувати. І час втратив, і гроші витратив. Потім мені вже знайомий фермер сказав, що я купив якийсь російський сурогат, розфасований в Узбекистані, — каже фермер.

Поява на українському ринку низькоякісних мінеральних добрив, завезених з Узбекистану, Казахстану, Білорусі стало наслідком введення Кабміном антидемпінгових мит проти продукції з Росії.

— Імпортні марки добрив з Узбекистану, Казахстану, Болгарії та інших країн — це не що інше, як «замаскована» продукція російських виробників, — зазначив заступник директора Інституту аграрної економіки Віталій Саблук.

За даними Союзу хіміків України, за 2018 рік імпорт добрив зріс до 57% в загальному обсязі споживання, в той час як до 2014 року його частка становила менше 15%. При цьому контроль хімічного складу добрив, що ввозяться, Державною митною службою відсутній. Таким чином, на внутрішній ринок потрапляє продукція низької якості, що тягне за собою потенційне зниження врожайності.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram