Кілька наступних років виробники яблук у Європі віддаватимуть перевагу виробництву стандартних сортів яблук, таких як Голден Делішес (Golden Delicious), Гала (Gala), Фуджі (Fuji), Джонаголд (Jonagold), Хоней Крісп (Honeycrisp) і Пінова (Pinova). Але найімовірніше на ринку яблук відбудеться зростання частки клубних сортів — Рожева Леді (Pink Lady), Джаз (Jazz), Амброзія (Ambrosia), Канзі (Kanzi).

Як пише sadyogrody.pl, впродовж багатьох років яблука Гала зберігають найбільшу популярність у фермерів-садівників, а на ринку з’являються все більш багатообіцяючі сорти.

До прикладу в Австрії популярні такі сорти як Simmons Buckeye, Fendeca, Galaval, Gala SchniCo, Gala Schnico Red, Galafab Galastar, Gala 2013 DarkBaron, Devil Gala, Bigbucks i Kf576 Dark Ann.

А от в Італії клубні сорти уже займають 10% садів, але в майбутньому площі цих сортів лише зростатимуть. У Німеччині в останні роки площі насаджень з сортами Jonagold Decosta і Jonagored зменшилася, їх замінює Red Jonaprince. Наразі не багато — понад 6% — займають клубні сорти, в основному Kanzi, Kiku і Wellant. В Іспанії популярні Golden Delicious і смугасті Gala-мутації.

У виробництві яблук Gala-мутації залишаються номером один. При цьому інтерес до сортів Cripps Pink і Golden Delicious як і раніше високий.

NB: Водночас експерти зазначають, що інтерес до вирощування яблук знижується, зокрема в Нідерландах, а попит на грушеві дерева, зокрема на варіації Конференції, зростає.

Згідно з поточною статистикою, 20% голландських садів закладені клубними сортами. Найбільш популярні сорти — Kanzi, Junami, Maribelle (торгова назва Lola) і Wellant.

А от у Росії серед садоводів і споживачів користуються попитом Idared, Reneta Simirenko, Jonagold, Granny Smith, Gala, Golden, Pinova і Ligol.

На ринку США споживання сортів Golden Delicious і Red Delicious зменшується, а Gala, Fuji, Cripps Pink і Honeycrisp користуються попитом у споживачів. При цьому очікується, що через два роки 75% нових насаджень США будуть клубними сортами.