Bayer і BASF, що є найбільшими в Європі виробниками продукції для сільськогосподарського виробництва, втратили можливість займатися генетичним рослинництвом після того, як суд ЄС встановив, що технологія редагування генів повинна розглядатися як ГМО.

Європейський суд (ECJ) в минулу середу озвучив своє рішення про правила регулювання щодо методів генного редагування, заснованих на мутагенезі, таких як CRISPR/Cas9: у Європі до таких методів повинні застосовуватися ті ж принципи, що зараз застосовуються до генетичної модифікації (коли в ланцюжок ДНК додаються гени з іншого виду).




— Оскільки ми запускаємо глобальну платформу, це буде означати, що, в основному, ці інструменти не будуть використовуватися в Європі та Німеччині. Загалом, це не дуже сильно впливає на нас як на європейську компанію, але я турбуюся про те, як це вплине на європейців, — сказав в інтерв’ю ЗМІ головний виконавчий директор BASF Мартін Брудермюллер.

Компанія BASF в 2012 році перенесла свої генетичні дослідження в Сполучені Штати з Німеччини в зв’язку з нормативними процедурами в Європі, але в цьому році компанія погодилася купити більшу частину насінницького бізнесу Bayer, включаючи деякі німецькі генетичні наукові розробки.

Bayer, займаючи перше місце в світі з насінництва з покупкою Monsanto, також виключив спробу доставити генетично відредаговані культури на основі мутагенезу на європейські ринки.



Представник компанії послався на заяву, яку зробив головний виконавчий директор Вернер Бауманн після підписання угоди Monsanto, коли пообіцяв, що об’єднана група не буде розробляти генетично модифіковані культури для комерційного використання в Європі. Оскільки тепер під це визначення в Європі потрапляють технології генного редагування, такі як CRISPR/Cas9, можна зробити відповідний висновок.

За словами галузевих аналітиків, останнім часом в Європі вже були запущені комерційні підприємства, засновані на технології редагування генів. Рішення ECJ призведе до непомірних витрат для компаній, які не можуть змагатися з агрохімічними гігантами.
Рішення європейського суду широко засудили асоціації біотехнологічної і хімічної промисловості, а також вчені, але вітали екологи і групи із захисту прав споживачів.

Прихильники технології редагування генів як і раніше стверджують, що цей метод можна розглядати як еквівалент традиційного розмноження, але у багато разів швидше, і він ніяк не відноситься до ГМО.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram