Як би не дивно звучало, але полив — це один з основних чинників, що визначає успішність вирощування якісної картоплі. Про це відкрито говорять переробники, зокрема, ТОВ «Чіпси Люкс». А до їхньої думки варто прислухатись, як-не-як щорічний обсяг закупівлі картоплі цим переробником становить 55 тис. т. До речі, полив картоплі, окрім вирощування спеціальних «чіпсових сортів» є обов’язковою умовою співпраці із ТОВ «Чіпси Україна».

У ТОВ «Біотех ЛТД», яке є незмінним партнером переробників вже майже 20 років, стверджують — хоч інвестиції у полив високі, але вони того варті.

— Завдяки поливу, по-перше, ми отримуємо якісний врожай картоплі, завдяки поливу, а по-друге, врожайність — від 40 до 60 т/га, — розповідають агровиробники.

Тут мають два види поливальних установок: фронтальні та барабанного типу. Якщо є можливість обирати, то все-таки більш практичніше використовувати фронтальні установки.

— Фронтальна установка краща, маючи ширину захвату 30 м, за добу поливає 30 га. Оператору треба тільки пильнувати, аби на лісосмугу не наїхала, – жартує Анатолій Бикін, директор ТОВ «Біотех ЛТД».

Барабанного типу поливальні установки — з однієї сторони більш мобільні — їх легко можна транспортувати з поля на поле за допомогою трактора, та й ціна більш доступна. Але якість поливу «не дотягує» до рівня фронтальних — хоч і робить свою роботу, та ґрунт забиває.

Три періоди, коли картоплю треба поливати обов’язково:

  • паростки проростають на 5-10 см, орієнтовно через два тижні після появи сходів;
  • перед цвітінням, тобто на початку утворення бульб;
  • задля наливу бульб, тобто збільшення їхньої ваги — цей період у картопляній зоні припадає в середньому на першу половину серпня.

Навіть зараз — наприкінці другої декади серпня, незадовго до проведення десикації та підготовки до збирання, у ТОВ «Біотех ЛТД» здійснюють полив картоплі.

Валентина Кравець