За минулий тиждень ціни на ринку української пшениці залишились практично без змін, а от вартість соняшнику продовжує зростати. Такі дані в своєму бюлетні за 28 березня оприлюднив «Аграрний союз України».

Згідно з моніторингом експорту пшениці, лише товар 2 класу втратив 50 грн/т  на умовах СРТ-порт та -2$/т на умовах поставки FOB (порти Чорного моря).

NB: Стабільність цін на ринку пояснюється декількома чинниками: ціни на внутрішньому ринку все таки корегуються у відповідності з зовнішнім та суміжними ринками, де спостерігаються певні знижувальні тенденції. Щоправда російська пшениця останнім часом зростає в ціні, що теж на руку українській пшениці. Попит в середині країни підтримують також переробники та експортери, які проявляють особливий інтерес до фуражної пшениці.

Як прогнозують аналітики, наступного тижня ціни коливатимуться в межах існуючого рівня.

Що стосується кукурудзи, то за минулий тиждень вона подешевшала. Так, на умовах поставки EXW-елеватор нижня цінова межа просіла на 50 грн/т, на СРТ-порт ціни опустились на 50-100 грн/т, а експортні ціни втратили 4-5$/т поставка квітень-травень.

На падіння цін впливає збільшення продажів зернової аграріями. Також не на користь внутрішньому ринку і зовнішні знижувальні тенденції. Ймовірно наступного тижня на ринку кукурудзи збережеться сьогоднішня тенденція.

А от ціни на соняшник за минулий тиждень продовжили зростати. Так, по 100 грн/т прибавили ціни на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод, на умовах FOB (порти Чорного моря) змін не відбулось. За даними моніторингу, на ринку залишається високий попит серед закупівельних та переробних підприємств, які підвищують свої ціни для залучення більших об’ємів.

У свою чергу виробники олійної продовжують стримувати продажі в очікуванні подальшого росту цін. Експортна ціна на соняшникову олію зросла на 3-5 $/т (квітнева поставка). На ринку олії також присутній високий попит імпортерів.

Ціни на ріпак та сою залишаються незмінними вже декілька тижнів поспіль. Що стосується сої, то не зважаючи на застій на внутрішньому ринку, експортні ціни збільшились на 12-15 $/т. Підтримку цінам продовжує надавати існуючий попит на сою та її обмежені продажі виробниками. Вірогідним є те, що ріст експортних цін призведе до росту цін внутрішніх.