Дослідники з Імперського коледжу Лондона і Лондонського університету королеви Марії в журналі «Праці Королівського товариства» описали експеримент, в якому протестували реакцію джмелів на пестициди, зокрема неонікотиноїди. У комах був вибір чиста вода з цукром або ж збагачена пестицидами. Під час експерименту джмелі реагували дивним чином спочатку вони уникали води з пестицидом, але з часом вони стали вживати її все частіше.

Хоча неонікотиноїди заборонені в Європі, але широко використовуються в світі, тому науковці намагались з’ясувати, чи справді вони шкодять комахам.

— Коли у них є вибір, джмелі, схоже, уникають неонікотиноїдів, але в міру того, як все більше і більше комах намагалися спробувати воду із ними, вони почали звикати до них, — розповів д-р Річард Гілл з Imperial College London, передає SadyOgrody.pl.


Реакція комах на «збагачену» їжу нагадувала ставлення людей до цигарок.

— Неонікотиноїди впливають на нервові рецептори комах, які нагадують рецептори, сприйнятливі до нікотину в організмі людини. Наші результати показують, що джмелі починають пробувати неонікотиноїди, що має певну аналогію із залежністю людей від нікотину. Однак ще потрібно перевірити, чи існує така реакція у бджіл, — зазначив доктор Гілл.

Джмелі обрали корм із домішками навіть коли контейнери із водою поміняли місцями, а це вказує, що комахи чітко відчувають пестицид.

Раніше під час досліджень вчені годували бджіл лише водою із пестицидами, але цього разу хотіли перевірити, чи зможуть комахи самотужки уникати зараженого пилку.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram