Танення березневих снігів на більшості території затопило 60-100% мишачих нір на полях з озиминою. Щоправда в степовій зоні та, подекуди, в західних областях, де переважно відсутній сніговий покрив, на озимих зернових та ріпаку, багаторічних травах і неугіддях виявили до 4 жилих колоній гризунів на гектар.

Як зазначили в Держспоживслужбі, в майбутньому розмноження гризунів залежатиме від погоди, яка може зіграти на руку збільшенню їхньої. Однак вже за середньодобової температури +5ºС відновиться розмноження та переселення мишей у посіви озимих зі скирт соломи та інших зимівок.

Водночас загроза личинок комах є доволі складнішою. Зокрема у південних районах Одеської області в посівах озимих помічено відновлення  живлення личинок хлібної жужелиці, які пошкодили 1% рослин. На 1-7% площ посівів озимого жита, пшениці у Волинській та Житомирській областях спостерігається розвиток снігової плісені якою уражено до 18% рослин. Як зазначили у відомстві, для підвищення стійкості рослин до стресових умов, у період весняного кущення посіви озимої пшениці варто обприскувати рідкими комплексними добривами з вмістом мікро- й макроелементів та регуляторами росту.