ProZorro.Продажі спільно з Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру розпочало пілотний проект із проведення аукціонів для оренди землі. В листопаді в системі з’являться чотири лоти у вигляді прав на оренду земельних ділянок, а згодом і відбудуться і перші прозорі аукціони.

— ProZorro.Продажі починала з активів банків-банкрутів, а зараз продається і здається в оренду комунальне майно, права на розміщення реклами ще й мала приватизація. Тому до запуску аукціонів з оренди землі ми підійшли з успішним досвідом за плечима, розповів перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Такий крок є одним із важливих моментів реформи прозорого орендування. Сам пілотний проект щодо оренди землі був закріплений через зміни у відповідну Постанову Кабінету Міністрів №688. Таким чином ми забезпечили міцне правове підґрунтя для прозорих аукціонів.

— Це тільки перший етап роботи з земельними аукціонами. Продовжується тестування майданчиків, заведення перших лотів, запуск і підтримка перших справжніх аукціонів. Це величезний блок ІТ-робіт. Саме для цього ми підписали Меморандум з TAPAS. Підтримка партнерів дозволить нам запустити модуль аукціонів і провести перші успішні торги вже в грудні. До речі, це буде вже третім модулем аукціону доступним в нашій системі. Прозорро.Продажі стає справжнім онлайн двигуном для аукціонів на будь-який смак, розповів в.о. директора ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” Олексій Соболев.

Нагадаємо, в червні 2018 року Кабінет Міністрів затвердив зміни до постанови №688, які дозволили проводити електронні земельні торги на платформі ProZorro.Продажі.

— При запуску електронних торгів ми спираємося на готову інфраструктуру ProZorro.Продажі, яка вже успішно працює, що дозволить нам оперативно відійти від архаїчного формату проведення торгів та оптимізувати витрати часу та ресурсів для запуску аукціонів онлайн. Також ми нарешті позбавляємось обмежень територіального принципу, який передбачає фізичну присутність покупця на місці проведення аукціону і є суттєвим обмежуючим фактором інтенсифікації торгів, зазначив тоді перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram