Минулого тижня в Кропивницькому відбулась одна з наймасштабніших аграрних виставок України — AgroExpo-2018. Захід вже здобув дійсне міжнародне та всеукраїнське визнання: про це свідчать численні гості, учасники та представники уряду, нардепи та посли іноземних країн. Загальна площа експозицій цього року становила 125 000 квадратних метрів. Загальна кількість експонентів — 592 компанії. Зі слів Ігоря Глібка, генерального директора організації-розпорядника виставки ТОВ «Украгроекспо», цього року виставку відвідали понад 31 тис. відвідувачів! Організатори переконані: це ще не межа, наступного року виставка стане ще більшою.

NB: AgroExpo досі вважалась найбільшою аграрною виставкою за площею експозиції. Цього року вона очолює лідерів серед виставок і за кількістю відвідувачів.





У відкритті взяли участь заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, голова Ради асоціації «Украгромаш» Павло Штутман, Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Корея в Україні Лі Янг-Гу, голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко, народні депутати та ін.

Окрім огляду експонентів, відвідувачі виставки мали нагоду взяти участь у міжнародних конференціях. Окремо організатори подбали про розваги: під час традиційного вже «Покровського ярмарку», в якому взяли участь народні майстри та колективи, провели конкурс «Гарбуз-велетень». Перемогу в цьому конкурсі вже другий рік поспіль здобуває житель Київської області Валерій Помазан, гарбуз якого заважив 43,5 кг. Минулого року переможцем став гарбуз, вагою 46,8 кг.

Під час виставки провели і Етап Кубка світу зі стронгмену «AGROEXPO strongman CUP 2018». У цих міжнародних змаганнях взяли участь дев’ятеро атлетів з України, Грузії, Польщі, Білорусі та Латвії. У підсумковому заліку 1 місце посів Рафал Кобиляж (Польща), 2-ге Павло Кордіяка (Україна), 3 місце Павло Гайша (Україна).

Редакція GrowHow.in.ua • [Як вирощувати] теж побувала на виставці. Дивіться, що ми там побачили цікавого.

Лагідне живлення озимини пропонують українські виробники

Ось такий ми побачили розкидач мінеральних добрив, який пересувається на тракторі “Водолій” на шинооболонках низького тиску, тому чинить тиск на ґрунт не більше 160 гр / см2. Пересуваючись по полю з озимими в фазі кущіння, розкидач не пошкоджує паростки, зберігаючи урожай.

Українські інновації в альтернативній енергетиці

Сонячна дахівку представила компанія Solar Service

Студент Чорноморського національного університету імені Петра Могили в Миколаєві Павло Ріка розробив свою версію сонячних панелей в формі черепиці. Винахідник почав співпрацювати з компанією Solar Service, яку очолює Дмитро Колосовський.  Зі слів Дмитра Колосовського, патент на «сонячну черепицю» вже отримано. Найближчим часом підприємство планує встановити установку на тестовий дах і провести випробування. Якщо вони закінчаться успіхом, то буде запущено виробництво в Миколаєві.

Участь у виставці формує довіру в агровиробників

Учасниками виставки стали численні компанії виробники ЗЗР, насіння, добрив та їхні дистрибутори. Агровиробники могли ознайомитись як з новими продуктами компаній, так і обговорити нюанси роботи вже давно випробуваних та відомих препаратів. Більшість компаній-виробників та дистрибуторів стверджують: зараз участь у виставках це підтримка довіри агровиробників.


Євген Гончаренко, директор ТОВ «Варнет Груп”

— Сезон цього року був складний — крах компанії «Імперія-Агро» викликав у агровиробників велику недовіру до компаній-постачальників. Аграрії почали дуже ретельно підходити до вибору партнерів, перевіряють документи тощо, — розповів Євгеній Гончаренко, директор ТОВ «Варнет Груп», офіційного дистрибутора продукції компанії «Укравіт». — Крім того, для агровиробників рік був фінансово не простий. Чимало виробників зверталось до нас за послугами кредитування, які ми радо надаємо спільно з «ОТП-банком» на дуже вигідних умовах для агровиробників.

Презентація vs. демонстрація

Впродовж виставки тривали демонстраційні покази техніки та технологій. Іноземні та українські компанії-виробники техніки  Lemken, Pöttinger, Case ІH, Väderstad, Kuhn, «Лозівські машини», «Червона Зірка (Ельворті)», «Укрсільгоспмаш», «Велес-Агро», «Оріхівсільмаш» — демонстрували знаряддя для обробки ґрунту та сівби, для розкидання добрив та обприскування посівів.



Масштабна виставка завдяки такій організації щороку все більше зацікавлює агровиробників з усіх регіонів нашої країни і сміливо може стати основним майданчиком для показу та зустрічей в агропромисловому комплексі України.

Підготувала Тетяна Тимошенко

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram